Yepyeni Elektrikli Bir Konsept: Hyundai Prophecy

• Hyundai Prophecy, markanın yeni nesil tasarım felsefesinin bir sonraki duragˆı.

• Bu yeni konsept ile birlikte aerodinamizm, sportiflik ve inovasyon ön planda tutuluyor.

• Elektrikli konsept otomobil, Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Hyundai Motor Company, yeni elektrikli konsepti Prophecy’i Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtmaya hazırlanıyor. I·zmitte üretilecek Yeni i20, makyajlı i30 ve Prophecy konseptiyle fuara damgasını vuracak olan Hyundai, agˆırlıklı olarak yeni tasarımlarıyla ziyaretçilerin kars¸ısına çıkacak.

Markanın “Duygusal Sportiflik” mottosuyla yola çıktıgˆı yeni tasarım felsefesinin bir bas¸ka yansıması olan Prophecy, aynı zamanda aerodinamizm açısından da yenilikler sunuyor.

I·ngilizce kelime anlamı “Kehanet” olan “Prophecy”, aerodinamizmi artıran genis¸ arka spoyleri ve öne dogˆru akıcı bir s¸ekilde ilerleyen zarif çizgileriyle harika bir siluet sunuyor. Arkada yer alan entegre spoylerin üzerindeki piksel özellikli lambalar ise görselligˆi zirveye tas¸ıyor.

“Prophecy trendleri takip etmez” diyen Hyundai Global Tasarım Merkezi Bas¸kanı SangYup Lee, aynı zamanda konsepti ikonik çizgileriyle zamana kars¸ı koyan bir tasarım harikası olarak yorumluyor. Ürün yelpazesini genis¸letmeyi amaçlayan Hyundai, elektrikli otomobillere olan yenilikçi yaklas¸ımını da devam ettiriyor.

Hyundai Prophecy EV konsept, 3 Mart’ta Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tüm dünyaya tanıtılacak. Hyundai Motor Company, elektrikli otomobilleri, yeni tasarım çizgileri ve teknoloji s¸ovlarıyla insanlıgˆa odaklanacak.